Medicininė pažyma vairuotojams

Vairuotojų sveikatos patikrinimas. Į sveikatos patikrą įskaičiuota – Gyd. Psichiatras ir RPLC. Specialistas dirba mūsų klinikoje (vietoje).

Atliekame medicininę sveikatos patikrą visų kategorijų transporto priemonių vairuotojams (būsimiems vairuotojams), norintiems gauti sveikatos pažymą, kuri reikalinga keičiant vairuotojo pažymėjimą, norint gauti 95 kodą (II kategorijos transporto priemonių vairuotojams) ir kt. (forma Nr. 083/1a). Paminėtos pažymos yra reikalingos gaunant, keičiant ar pratęsiant vairuotojo pažymėjimą, taip pat jos yra aktualios tiems asmenims, kurie buvo praradę teisę vairuoti. Pažymos teikiamos elektroninės ir popierinės.

Pažymos neišduodamos, jeigu pacientas nepateikia reikalingų dokumentų arba jo sveikatos būklė neatitinka reikalavimų.

Atvykus į kliniką reikia pateikti:

 • Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Kainos:

 • Forma E083-1. Vairuotojų mėgėjų sveikatos tikrinimas. 35 EUR. 
  (I grupė – AM, A1, A2, A, B1, B, BE) Įskaitant RPLC ir PSC patikrą.
 • Forma E083-1. Vairuotojų megėjų sveikatos tikrinimas norint naujai gauti bei praradus vairuotojo pažymėjimą. 35EUR.
  (I grupė – AM, A1, A2, A, B1, B, BE,  II grupė – C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE). Įskaitant RPLC ir PSC patikrą.
 • Forma E083-1. Vairuotojų profesionalų sveikatos tikrinimas. 35 EUR.
  Įskaitant RPLC ir PSC patikrą. (II grupė – C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE), (III grupė – TR1, TR2, SZ, SM, SKM).

Klinikos adresas ir darbo laikas yra nurodyti puslapyje “kontaktai”.

Dėl papildomos informacijos – kreiptis telefonu.: +370 6788 7020

Medicininė pažyma vairuotojams regitrai

Vairuotojo sveikatos medicininė pažyma yra būtina vairavimo mokykloje mokantis su instruktoriumi ir laikant praktinius bei teorinius vairavimo egzaminus Valstybinėje įmonėje „Regitra“. Ši pažyma yra privaloma ne tik vairavimo kursams, bet ir atnaujinant ar keičiant vairuotojo pažymėjimą.

Elektroninė vairuotojų sveikatos pažyma yra automatiškai siunčiama į „Regitrą“, užtikrinant greitą ir sklandų duomenų perdavimą. Jūs taip pat galite lengvai atsisiųsti šią pažymą iš nacionalinės sveikatos informacinės sistemos esveikata.lt. Po apsilankymo pas gydytoją, pažyma bus nedelsiant prieinama ir „Regitros“ duomenų bazėje.

Be medicininės pažymos, būtina turėti ir pirmosios pagalbos kursų baigimo dokumentą, siekiant užtikrinti visapusišką pasirengimą vairavimo egzaminams Valstybinėje įmonėje „Regitra“.

Kiek galioja vairuotojo medicininė pažyma?

Vairuotojų sveikatos patikrinimas – atliekamas norint nustatyti, ar tikrinamas asmuo siekiantis vairuoti ar jau vairuojantis,  atitinka sveikatos būklės  tinkamumo normas ir gali vairuoti atitinkamos kategorijos mechanines transporto priemones. Medicininė pažyma vairuotojams (F Nr. 083-1/a) pateikiama VĮ „Regitra“ laikant vairavimo egzaminus, norint pasikeisti vairuotojo pažymėjimą, praradus vairuotojo pažymėjimą

Transporto priemonių vairuotojai:

 I gr. AM, A1, A2, A, B1, B, BE kategorijų transporto priemonių vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininė pažyma galioja:

 • Iki 55 metų amžiaus    – 10 metų
 • Nuo 56 iki 69 metų amžiaus – 5 metus
 • Nuo 70 iki 79 metų amžiaus – 2 metus
 • Nuo 80 metų amžiaus – 1 metus

 II gr. C, C1, C1E, CE, D, D1, D1E, DE, T kat.  vairuotojų, bei vairuotojais dirbančių pagal darbo sutartis (taksi, krovininių automobilių, greitosios pagalbos vairuotojai ir pan.) įskaitant ir B kategoriją  – 2 metus.

Traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojai:

 TR1, TR2, SM, SZ kategorijų vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininė pažyma galioja:

 • Iki 59 metų amžiaus  – 5 metus
 • Nuo 60 iki 70 metų amžiaus – 2 metus
 • Nuo 70 metų amžiaus  – 1 metus

Traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininė pažyma galioja – 2 metus.

Atlikus profilaktinį vairuotojo sveikatos patikrinimą, medicininės komisijos pirmininkas vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininėje pažymoje F Nr. 083-1/a.  įrašo galutinę išvadą apie tinkamumą vairuoti transporto priemones: vairuoti gali be apribojimų, vairuoti gali su apribojimais (nurodant apribojimo kodus) arba vairuoti negali ir pažymi medicininės pažymos galiojimo terminą.